Sicam SRL

PROFESIONÁLNÍ VYVAŽOVACÍ A MONTÁŽNÍ STROJE
OD ITALSKÉHO VÝROBCE SICAM SRL

Jiří Kubů Autotechnik ASG - PRODEJ, SERVIS A KALIBRACE STROJŮ SICAM
Etalon DIN ISO 21940 – stupeň jakosti G1 dle DIN ISO 1940 / VDI 2060

O NÁS / O firmě Autotechnik ASG

Historie naší firmy byla započata Pavlem Kubů dne 22. ledna 1990 po jeho odchodu od firmy SAO Praha – provozovna Humpolec. Zde působil od r. 1982 nejprve jako servisní technik vyvažovacích strojů a válcových zkušeben brzd Schenck ASG a Hofmann, později jako vedoucí servisu.

V roce 1992 začal ve firmě pracovat syn Jiří a spolu s ním jsme pokračovali v prodeji a servisu autoservisní techniky. V těchto letech projevily zájem o spolupráci s námi nově vznikající firmy např. zastoupení firmy SCHENCK ASG - firma Technik ASG Praha, Siems a Klein Praha, Univer Turnov, Motortec Brno a další. Během dalších let jsme se věnovali servisu a prodeji vyvažovacích strojů Schenck ASG, Beissbarth, Sicam a Balco.

V roce 2001 jsme převzali po firmě TECHNIK ASG zastoupení firmy SCHENCK ASG pro Českou republiku. V tomto roce nastoupil do naší firmy druhý syn Zdeněk a naše práce se z 90% zaměřila na výrobky značky SCHENCK ASG. V té době již divizi vyvažovacích strojů, montážních strojů, válcových zkušeben brzd a zkušeben výkonu motorů v Německu vlastnila firma SAXON® Prüftechnik GmbH Plauen.

V roce 2008 jsme rozšířili naši činnost o zastoupení dalších německých firem SEIB KWT Elektronik a Seib Industrie Gernsheim. Tyto tradiční německé firmy ve spolupráci s firmou Schenck Darmstadt se zabývají vývojem a výrobou vyvažovacích strojů a linek pro výrobce AL kol a pneumatik.

V roce 2013 jsme získali zastoupení italské firmy SICAM Srl Correggio ( Italy ) na prodej a servis strojů značky SICAM - OTC® - Beissbarth.

Od roku 2015 činnost firmy pokračuje pod názvem Jiří Kubů AUTOTECHNIK ASG.

Mezi naše zákazníky patří výrobce automobilů Škoda Auto a.s. Mladá Boleslav, autorizované servisy, klasické autoservisy a pneuservisy. Jsme také dodavatelem vyvažovacích strojů pro výrobce AL kol a pneumatik – Ronal Jičín, Ronal Pardubice, Cromodora Wheels Mošnov, Maxion Wheels Ostrava ( Hayes Lemmerz ), Trelleborg Zlín ( Mitas ), Pneuman Český Krumlov. Naše firma patří mezi schválené dodavatele koncernu Škoda – VW.

Tradice, spolehlivost, kvalita strojů SICAM - OTC® nás zavazuje udržovat jejich dobrou pověst naším rychlým a pečlivým servisem.

 Tyre Press 1/2015 A,  Tyre Press 1/2015 B