OTC ® Powered by SICAM

O firmě Autotechnik ASG

Historie naší firmy byla započata Pavlem Kubů dne 22. ledna 1990 po jeho odchodu od firmy SAO Praha – provozovna Humpolec. Zde působil od r. 1982 nejprve jako servisní technik vyvažovacích strojů a válcových zkušeben brzd Schenck ASG a Hofmann, později jako vedoucí servisu.

V roce 1992 začal ve firmě pracovat syn Jiří a spolu s ním jsme pokračovali v prodeji a servisu autoservisní techniky. V těchto letech projevily zájem o spolupráci s námi nově vznikající firmy např. zastoupení firmy SCHENCK ASG - firma Technik ASG Praha, Siems a Klein Praha, Univer Turnov, MOTORTEC Brno a další. Během dalších let jsme se věnovali servisu a prodeji vyvažovacích strojů Schenck ASG, Beissbarth, Balco a Sicam.

V roce 2001 jsme převzali po firmě TECHNIK ASG zastoupení firmy SCHENCK ASG pro Českou republiku. V tomto roce nastoupil do naší firmy druhý syn Zdeněk a naše práce se z 90% zaměřila na výrobky značky SCHENCK ASG. V té době již divizi vyvažovacích strojů, montážních strojů, válcových zkušeben brzd a zkušeben výkonu motorů v Německu vlastnila firma SAXON® Prüftechnik GmbH Plauen.

V roce 2008 jsme rozšířili naši činnost o zastoupení další německé firmy SEIB KWT Elektronik. V tomto roce byla také založena firma AUTOTECHNIK ASG s.r.o., která navazuje na dlouholetou činnost firmy Pavel Kubů AUTOTECHNIK ASG.

V roce 2013 jsme získali zastoupení italské firmy SICAM Correggio na prodej a servis strojů značky OTC®.

Od roku 2015 činnost firmy pokračuje pod názvem Jiří Kubů AUTOTECHNIK ASG.

Tradice, spolehlivost , kvalita strojů SCHENCK ASG ( SAXON® ) a OTC® nás zavazuje udržovat jejich dobrou pověst naším rychlým a pečlivým servisem.

O výrobci strojů OTC

Firma SICAM pochází italského města Correggio. Má téměř čtyřicetileté zkušenosti s výrobou kvalitních montážních a vyvažovacích strojů. První montážní stroj byl v Sicamu vyroben již v roce 1977 a vyvažovací stroj v roce 1985 ...

Dnes je Sicam společně se značkami OTC a Beissbarth součástí koncernu BOSCH Group.

Tyre Press 1/2015 A

Tyre Press 1/2015 B